Радар-детекторы в Украине

Автомобильные антирадары в Киеве

Антирадары Новости Элит класс Средний класс GPS мониторинг Ржавеет авто? Автосигнализации Вопрос/Ответ Обратная связь
Курсы наличного обмена на сегодня
Антирадары arrow Новости arrow Як зміняться штрафи і які права будуть у поліції
Як зміняться штрафи і які права будуть у поліції
01.04.2021

штраф поліціяНа початку минулого тижня Верховною Радою України прийнято скандальний проект Закону №2695 у другому читанні. Даємо оновлену інформацію про ВОДІЇВ та Закон України «Про дорожній рух».

ЩО Є ЗАРАЗ?

Відповідно до частини 2 статті 16 Закону водій зобов’язаний, зокрема:

  1. Мати при собі та на вимогу поліцейського пред'являти для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на ТЗ, а у випадках, передбачених законодавством, - страховий поліс (сертифікат) про укладання договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів;
  2. Виконувати розпорядження поліцейського, що даються в межах їх компетенції, передбаченої чинним законодавством, ПДР та іншими нормативно-правовими актами.

ЩО БУДЕ?

Водій зобов’язаний, зокрема:

  1. Мати при собі посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб, а у випадках, передбачених законодавством, - поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката «Зелена картка»), пред’явити способом, який дає можливість поліцейському прочитати і зафіксувати дані, що містяться в посвідченні водія, реєстраційному документі на транспортний засіб, або пред’явити електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, чинний внутрішній електронний договір цього виду обов'язкового страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії, або відображення інформації про його наявності в електронному свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу), а також інші документи, передбачені законодавством;
  2. Виконувати передбачені законом вимоги поліцейського, що даються в межах їх компетенції, передбаченої чинним законодавством, ПДР та іншими нормативно-правовими актами.

Обов’язку водія вийти з транспортного засобу на вимогу копа НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО. Однак, вийти повинен пасажир.

Про зміни до статті 265-1 КУпАП про ТИМЧАСОВЕ ВИЛУЧЕННЯ ПОСВІДЧЕННЯ ВОДІЯ та ПОНЯТИХ

1. Як відомо, при наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, за яке відповідно до КУпАП може бути накладено стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами, поліцейський тимчасово вилучає посвідчення водія до набрання законної сили постанови у справі про адміністративне правопорушення, але не більш ніж на 3 місяці з моменту такого вилучення, і видає тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами.

Зараз (до вступу в силу нового закону) частина 2 статті 265-1 КУпАП встановлює, після закінчення тримісячного строку тимчасового вилучення посвідчення водія, у випадках, якщо судом не прийнято рішення щодо позбавлення водія права керування транспортним засобом або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута у встановлений законом строк, ОСОБА МАЄ ПРАВО ЗВЕРНУТИСЯ ЗА ОТРИМАННЯМ ВИЛУЧЕНОГО ДОКУМЕНТА. Таке звернення особи Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ ДЛЯ ЙОГО ВИКОНАННЯ незалежно від стадії вирішення справи про адміністративне правопорушення.

Новий же закон викладає цю частину в іншій редакції.

Так, після закінчення тримісячного строку тимчасового вилучення посвідчення водія, у випадках, якщо судом прийнято рішення про позбавлення водія права керування транспортним засобом або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута у встановлений законом термін, особа має право звернутися за отриманням вилученого документа, а в разі вчинення правопорушення, передбаченого статтею 130 - за продовженням терміну тимчасового дозволу на право керування транспортними засобами на новий тримісячний термін. Після закінчення річного строку тимчасового вилучення посвідчення водія, у випадках, якщо судом прийнято рішення про позбавлення водія права керування транспортним засобом або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута у встановлений законом термін, особа має право звернутися за отриманням вилученого документа.

2. Стаття 265-2 КУпАП доповнюється нормою, згідно з якою в разі фіксації обставин ТИМЧАСОВОГО ЗАТРИМАННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ в режимі фотозйомки (відеозапису) таке затримання відбувається БЕЗ ПРИСУТНОСТІ ПОНЯТИХ.

Таке тимчасове затримання можливе, якщо є підстави вважати, що має місце порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху, порушення правил зупинки або стоянки на місцях, позначених відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою тощо.

Аналогічні зміни вносяться до статті 265-4 КУпАП, яка регулює тимчасове затримання транспортних засобів інспекторами з паркування.

Тобто, якщо у інспектора з паркування є можливість зняти затримання на фото або відео, то ПОНЯТІ ЙОМУ НЕ ПОТРІБНІ.

Про СТРОКИ та ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПОВНОЛІТНІХ

1. Внесено зміни до статті 38 КУпАП «Строки накладення адміністративного стягнення».

ЩО ЗАРАЗ?

Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - НЕ ПІЗНІШ ЯК ЧЕРЕЗ ДВА МІСЯЦІ з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено НЕ ПІЗНІШ ЯК ЧЕРЕЗ ТРИ МІСЯЦІ з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.

ЩО БУДЕ?

Адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених статтею 130 КУпАП, може бути накладено ПРОТЯГОМ ОДНОГО РОКУ з дня його вчинення.

2. Внесено зміни до статті 13 КУпАП «Відповідальність неповнолітніх».

ЩО ЗАРАЗ?

До осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу. У разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених, зокрема, частинами першою, другою і третьою статті 130, цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані ЗАХОДИ ВПЛИВУ, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.

ЩО БУДЕ?

У разі вчинення особами віком від 16 до 18 років адмінправопорушень, передбачених, зокрема, статтею 130, останні підлягають адміністративній відповідальності НА ЗАГАЛЬНИХ ПІДСТАВАХ.

 
Читайте также...